Mýdlové ořechy do každé rodiny

Pokud máte chuť vyzkoušet něco opravdu šetrného k přírodě, jsou výborné mýdlové ořechy, nebo spíše slupky z těchto ořechů. Zcela nahradí běžné prací prostředky. Jsou naprosto šetrné k přírodnímu prostředí, přitom zvládnou vyprat vaše prádlo při teplotě 30°C až 95 °C, ať už bílé, nebo barevné. Navíc není třeba použít ani aviváž při běžném pracím procesu, neboť tyto mýdlové ořechy změkčí prádlo přírodním způsobem.

Ořechy obsahují veliké množství saponitu, kterým se v přírodě brání proti hmyzu a chorobám. Lidé v Indii tyto vlastnosti ořechů využívají  již po staletí. Ořechy mají neutrální vůni, jsou anti alergenní, velice vhodné pro alergiky i při různých kožních potížích. Dalšími vynikajícími vlastnostmi těchto ořechů jsou

·         Šetrnost vůči barvám prádla
·         Mnohem nižší cena než u běžných pracích prostředků
·         Jsou 100 % přírodní, bez chemií
·         Jejich používáním napomáhají obyvatelům v chudých částech Indie a Nepálu

Nejekologičtější praní vašeho prádla, jaké si jen dokážete představit

Tyto mýdlové ořechy jsou vhodné jak na ruční praní, tak k použití do automatických praček.  Před pracím procesem vložíme 2-4 ořechy v plátěném sáčku přímo do bubnu pračky. Chceme-li prádlo provonět, kápneme na sáček několik kapek oblíbeného éterického oleje. Nebo můžeme vložit den před praním 7 půlek ořechů v plátěném sáčku do hrnku s vodou.

Na praní potom použijeme jak výluh z ořechů, tak ořechy samotné. Vždy pereme běžným způsobem.  Praním ovšem využití těchto úžasných ořechů nekončí. Ve své zemi původu se používají též k léčbě nachlazení,

usnadňují vykašlávání, působí proti zácpě, křečím v břiše, také jako antikoncepční prostředek. My můžeme též vyzkoušet výluh z ořechů při čištění všech ploch v domácnosti, též oken, auta i zlata a stříbra.

Strom mýdelník pochází z jižní Indie, odkud se rozšířil po celé Indii. Roste do výšky patnácti metrů. Listy jsou dlouhé. V měsících březnu a dubnu má mýdelník nádherné bílé květy. Mýdlové ořechy se sklízejí v měsících září a říjen. Zralé ořechy jsou zlaté barvy a zvláštně lepí.