Přírodní linoleum má své příznivce

Marmoleum je prakticky známou podlahovou krytinou již od 19. století a také by se dalo říci, že se její složení nijak nezměnilo. Přesto to není až taková pravda. Trh v dnešní době nabízí skutečně velký výběr a to jak v barevném provedení, tak i v pokládce. Materiál se skládá ze směsi lněného oleje, borovicové pryskyřice, vápence a v některých případech se korková moučka zamění za dřevitou či obráceně. Když tyto suroviny smícháme, tak nám musí být zcela jasné, že tohle pohromadě držet rozhodně nebude. A přirozeně budeme mít pravdu, protože potřebujeme nosný materiál, kterým bude v tomto případě jutová textilie. Lisováním se všechno pěkně propojí, slisuje a v podstatě je hotovo.
podlaha světlá v koupelně

Péče o podlahu se vyplatí

Kdo si pořídí marmoleum, tak litovat rozhodně nebude. Moderní technologie spočívá v tom, že je daleko lepší, než klasické PVC. Struktura vzoru prostupuje celou tloušťkou a tak není moc viditelné případné poškození. Také není problém podlahu snadněji opravit, postačí vyříznout poškozené místo a nahradit ho stejným materiálem. Díky odolnosti materiálu se doporučuje chovatelům domácích miláčků, kteří svými drápky dokáží udělat pěknou paseku. Za zmínku rozhodně stojí marmoleum ceník, jelikož cenově je materiál velmi zajímavý a to v jakékoliv barvě nebo struktuře.
modrá podlaha

Zdraví prospěšná podlaha

V dnešní době se daleko více dbá na naše zdraví a lidé jsou čím dál opatrnější. Tato přírodní podlahová krytina má skutečně pozitivní vliv na zdraví. Ono je to díky lněnému oleji, který se jinak používá jako přírodní lék na cesty dýchací a tudíž nijak zdraví neškodí. Dokonce i alergici si oddychnou, jelikož se na povrchu nemnoží bakterie a tím nezpůsobují alergické reakce u citlivých jedinců. Aby ovšem byla podlaha dobře položená, je lepší se obrátit na odborníky, kteří si s položením tohoto materiálu poradí. Také je vhodné se poradit o barevné nabídce či případném dekoru, který bude designově ladit s prostory.