Proč chceme být úspěšní a jak na to?

 Štěstí
Toliko toužíme po štěstí, ale někdy se ptáme, co to vůbec znamená. Štěstí může mít i podobu toho, že chceme být úspěšní. Jdeme za svojí tužbou, nenecháváme se strhnout vlivem okolí, žijeme podle sebe, nepotřebujeme být oblíbení u všech, které známe. Jsme pyšní na to, jací jsme.
 
Peníze a životní styl
Úspěch pomáhá zajišťovat též peníze a životní styl. Evokují spokojenost, plnění svých malých i velkých snů, pohodový život. Toužíme po penězích, abychom si pořídili např. svůj domeček u lesa, auto s malou spotřebou, mohli provozovat koníčky bez ohledu na to, kolik stojí, trávit volný čas tak, jak chceme. Přejeme si žít životní styl způsobem, díky němuž prožíváme pocity naplněnosti, smysluplnosti, které hledá každý z nás.
 

Jak na to?

Je lehké říct, jak na to, ale není lehké začít. Fígl je v tom, že každý musí začít:
–           u svého „Já“, které není náhoda
Víme, kdo jsme? Jsme si sami sebou jistí, jsme si vědomi své hodnoty? Každé naše „já“ je individuální, je jedinečné, nikdy se neopakuje, a to není náhoda. Proto i úspěch je pokaždé neopakovatelný, výjimečný a může ho prožít každý člověk se svým hrdým „Já“.
–           u svého chtění, u své vůle
Sri Chinmoy: „Proměň svá toužebná přání na mocnou sílu vůle“
Když se rozhodneme, znamená to, že chceme. Když chceme, máme vůli. Vůle je ta, která žene vpřed. Žene nás k cíli. Pokud si řekneme, ano, chci být úspěšný bruslař, začnu dělat vše pro to, abych se jím stal: např. pravidelné tréninky, dobrá strava, fyzička, správný relax, kvalitní trenér, sportovní vybavení. Je potřeba tedy začít u vůle.

–           u času

Život je uspěchaný a den je příliš krátký na to všechno stihnout. Někdy říkáváme: „Nemám čas, musím pracovat. Nemám čas, musím navařit, uklidit.“ Pořád chybí čas. Jak z tohoto bludného ostrova ven?
„Nemám čas“ je většinou jen výmluva, abychom se nemuseli starat. Zavedená formulka „nemám čas“ je výtečný pomocník, jak se vyvlíknout a nemuset vynakládat úsilí na uspokojení a z něho pramenící úspěch, který bychom si přáli. Času je dostatek, jen je třeba dávat důležité věci na první místo.
 
Řekli jsme si důvody, proč chceme být úspěšní a jak na to nebo jak se říká, „kde je zakopaný pes“. Nyní už jen začít vlastní úspěch realizovat. Nevymýšlejme si tedy výmluvy, proč to nejde, a začněme něco dělat.